واكسیناسیون رایگان نیروهای خدمات شهری شهرداری ها در مقابل هپاتیت B

واكسیناسیون رایگان نیروهای خدمات شهری شهرداری ها در مقابل هپاتیت B

خود درمانی: مدیركل دفتر محیط زیست و خدمات شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور از واكسیناسیون 124هزار نفر از پاكبانان، كاركنان و كارگران حوزه مدیریت پسماند، آتش نشانی و آرامستانهای شهرداری ها بصورت رایگان در مقابل بیماری هپاتیت B در اجرای تفاهم نامه همكاری مشترك وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و سازمان شهرداریها و دهیاریهای كشور آگاهی داد.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، سید حبیب راضی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: این تفاهم نامه پیرو بیانات و تأکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص واکسیناسیون همه اقشار جامعه خصوصاً افراد لطمه پذیر و بر طبق تعهد کشورمان به سازمان بهداشت جهانی جهت حذف هپاتیت های ویروسی منعقد شده است.
وی، اهداف انعقاد این تفاهم نامه را ارتقای سلامت کارگران و کارکنان شهرداری ازطریق واکسیناسیون مقابل هپاتیت B و کاهش هزینه های ناشی از بیماری کارکنان شهرداریها ذکر کرد.

وی، موضوع تفاهم نامه را هماهنگی و برنامه ریزی برای واکسیناسیون هپاتیتB برای 124 هزار نفر از پاکبانان، کارکنان و کارگران حوزه مدیریت پسماند، کارکنان آتش نشانی و آرامستان ها درگروه سنی 65-25 سال عنوان نمود.
راضی در ادامه با اعلان اینکه واکسیناسیون مشمولین این تفاهم نامه بصورت رایگان صورت می گیرد، اظهار نمود: سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در اجرای این تفاهم نامه، هماهنگی لازم را با استانداریها و شهرداریهای کشور جهت معرفی افراد گروه های هدف به واحدهای ارائه خدمات واکسیناسیون معرفی شده از طرف مراکز بهداشت شهرستان ها به عمل می آورد.
وی با اعلان اینکه به سبب این تفاهم نامه، واکسیناسیون قشر زحمتکش پاکبانان شهرداری، کارگران وکارکنان حوزه مدیریت پسماند، کارکنان آتش نشانی و آرامستان ها در برنامه کشوری کنترل هپاتیت قرار گرفته است، ابراز امیدواری کرد که با انجام واکسیناسیون احتمال ابتلای این افراد به هپاتیت های ویروسی و همین طور انتقال آن از طرف نیروهای شهرداری به مقدار زیادی کم شود.
طبق گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، این تفاهم نامه همکاری مشترک به امضای دکتر جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی رسید.
منبع:

1399/05/14
22:42:57
5.0 / 5
1973
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت