سازمان ملل:

جهان از درمان علت اصلی همه گیری كووید-۱۹ غافل است

جهان از درمان علت اصلی همه گیری كووید-۱۹ غافل است

سازمان ملل اعلام نمود: جهان در حال درمان علایم بیماری كووید-۱۹ است و از علت همه گیری این بیماری غافل است.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، در گزارش سازمان ملل آمده است: جهان در حال درمان علایم جسمی و اقتصادی شیوع کروناویروس جدید است و به عوامل زیست محیطی آن توجهی ندارد. در نتیجه انتظار میرود طی سالهای آینده جهان با جریانی از بیماری ها مواجه شود که از حیوان به انسان منتقل می شوند.
مواردی از چنین بیماری ها و شیوع آنها رو به افزایش است که ابولا، سارس، ویروس نیل غربی و تب دره ریفت همچون آنهاست و عامل ریشه ای آن می تواند تخریب طبیعت توسط بشر و افزایش تقاضای گوشت باشد.
در این گزارش آمده است: حتی قبل از همه گیری بیماری کووید-۱۹ هر سال حدود دو میلیون نفر در جهان بر اثر مبتلا شدن به بیماریهای مشترک میان دام و انسان جان خویش را از دست می دهند. بیماری کووید-۱۹ شدیدترین نوع آن بوده ولی نخستین مورد نیست.
در این گزارش تاکید شده اتخاذ نگاهی که بر مبنای آن سلامت بشر، حیوانات و محیط زیست بهم پیوسته باشد ضروریست که کنترل و تحقیق روی بیماریها و سیستم غذایی که عامل انتقال بیماری به انسان است یکی از آنهاست.
به گزارش روزنامه گاردین، در گزارش سازمان ملل آمده است: واکنشهای بسیاری به بیماری کووید-۱۹ انجام گرفته اما خیلی از آنها شیوع کروناویروس را یک چالش پزشکی یا شوک اقتصادی قلمداد می کنند.
منشاء این بیماری در محیط زیست، سیستم غذایی و سلامت حیوانات است. این شرایط مانند آن است که در مواجهه با فرد بیمار تنها علایم او را درمان کرده و درمان عوامل نهفته و زمینه ای مورد توجه قرار نگیرد.1399/04/17
13:42:13
5.0 / 5
2332
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت