معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی اهواز:

درگیر جنگ تمام عیار درتحریم دارو هستیم

درگیر جنگ تمام عیار درتحریم دارو هستیم

به گزارش خود درمانی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی اهواز اظهار داشت: نظر به تحریم های انجام شده در مسائل دارویی ضد ایران، پزشكان می توانند انسولین ویال را كه ساخت ایران است جایگزین انسولین قلمی كنند.حسین برزگر در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد کمبود انسولین قلمی در سطح داروخانه های استان خوزستان، اظهار نمود: درگیر جنگ تمام عیاری هستیم که در بحث تحریم با ورود به مسائل دارویی به دنبال فشار وارد کردن به مردم برای ایجاد نارضایتی هستند؛ تمام تلاش ما این است که هرچه سریعتر این مشکل پیش آمده را حل نماییم
وی اضافه کرد: این کمبود خاص استان خوزستان نیست و در سرتاسر کشور مشاهده می شود؛ تمام تلاش خویش را برای تأمین دارو و مرتفع ساختن نیاز بیماران استان به کار می گیریم.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز به جنگ تحریم اشاره و خاطرنشان کرد: برخی داروهای وارداتی سهمیه ای هستند و شاید کفاف جمعیت تحت پوشش را ندهد البته برای خیلی از بیماری ها داروهای مشابه ایرانی هم وجود دارد.
برزگر خاطرنشان کرد: پزشکان می توانند انسولین ویال که ساخت ایران است را جایگزین انسولین قلمی کنند؛ از مردم هم تقاضا داریم تا حد امکان از این دارو استفاده کنند.
وی بیان نمود: روز شنبه (دهم خردادماه سال جاری) برخی از شرکت های واردکننده دارو انسولین قلمی را وارد کردند و این دارو بین داروخانه های استان توزیع شد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در انتها عنوان کرد: بر مبنای جمعیت الگوی توزیع دارو داریم؛ شاید این داروهای توزیعی روز شنبه پوشش کاملی برای بیماران نباشد ولی بخش اعظمی از مشکل را حل می کند.

1399/03/13
13:22:50
5.0 / 5
2615
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت