ساخت ربات هایی برای تولید ایمپلنت دندانی در پارك فناوری پردیس

ساخت ربات هایی برای تولید ایمپلنت دندانی در پارك فناوری پردیس

خود درمانی: پژوهشگران پارك فناوری پردیس موفق به ساخت رباتی برای دستیابی به ساختارهای هندسی مورد نیاز تولید ایمپلنت های دندانی با عنوان اچینگ شدند.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، در مراسمی با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و مهدی صفاری نیا، رئیس پارک فناوری پردیس، از دستگاه ربوتیک اچینگ ایمپلنت دندان، طراحی و ساخته شده توسط یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک پردیس رونمایی گردید. همچون خاصیت های برجسته این دستگاه، کاربرد آن جهت تولید ایمپلنت دندانپزشکی است.
اچینگ یا زدایش یکی از روش های مناسب برای دستیابی به ساختارهایی با اشکال دلخواه و هندسه های پیچیده است. این روش معمولا برای باربرداری در ساخت ایمپلنت های دندان نیز به کار گرفته می شود.
در این دستگاه از تکنولوژی اولتراسونیک بمنظور تسریع پروسه اچینگ استفاده شده است. این محصول به سفارش یکی از شرکت های تولیدکننده ایمپلنت های دندان طراحی شده و به تولید رسیده است.
این ربات به صورت کاملا اتوماتیک قطعات ایمپلنت تراشکاری شده را در هفت ایستگاه کاری و در دو مرحله با بهره گیری از اسید هیدرو فلوئوریدریک و اسید کلریدریک اچینگ کرده و در هر مرحله برای رفتن به مرحله دیگر با محلول قلیایی خنثی سازی کرده و با آب مقطر شستشو می دهد.
مرحله اچینگ دوم به صورت کاملا ابتکاری در محیط اولتراسونیک انجام می شود و از نوآوری های این صنعت در دنیاست. این دستگاه سیستمی کاملا اتوماتیک دارد و توسط مانیتور ۱۰ اینچی لمسی و پی ال سی در سه سطح دسترسی قابل برنامه ریزی و کنترل است.
منبع:

1399/02/22
17:18:46
5.0 / 5
2990
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت