جنگل زدایی عامل افزایش انتقال بیماری ها از حیوان به انسان

جنگل زدایی عامل افزایش انتقال بیماری ها از حیوان به انسان

به گزارش خود درمانی بررسی ها نشان داده است كه جنگل زدایی می تواند عامل گسترش عفونت ها و آلودگی ها از حیوانات به انسان باشد.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، نتایج بررسی ها از آن حکایت می کند که از بین رفتن زیستگاه های جنگلی تماس میان بشر و نخستی سانانِ غیرانسان را افزایش داده و ازاین رو شرایط برای انتقال بیماری ها از حیوانات با انسان همچون کووید-۱۹ فراهم می شود.
در مطالعات آمده است که جنگل زدایی احتمال انتقال بیماری از حیوان به انسان را زیاد می کند. در این بررسی بعضی از فاکتورهایی که باعث تماس و رابطه بیشتر بین بشر و نخستی سانان غیرانسان می شوند، شناسایی شده است.
کارشناسان تاکید نمودند تداوم از بین رفتن زیستگاه های جنگلی به منظور کشاورزی یا سکونت انسان باعث خواهد شد تا تماس میان انسان ها و نخستی سانان غیرانسان بیشتر شود. در نتیجه احتمال انتقال بیماری از این نخستی سانان به بشر افزایش می یابد.
بیماری کووید-۱۹ ناشی از شیوع کروناویروس نمونه ای از ویروسی است که از حیوان به انسان منتقل شده است.
بررسی ها نشان داده است بیشتر از نیمی از تمامی عوامل بیماری زا در انسان، منشاء حیوانی دارند به این مفهوم که ابتدا در حیوانات ظاهر شده و سپس به انسان منتقل می شوند.
به گزارش مدیکال نیوز تودی، شاخص های گوناگونی وجود دارد که احتمال گسترش پاتوژن ها به انسان را زیاد می کند. بخش کشاورزی در جهان گسترده شده، تغییرات اقلیمی اکولوژی را دگرگون کرده، زیستگاه ها تغییر کرده اند، تنوع زیستی کاهش یافته و در نهایت تماس انسان با حیات وحش بیشتر شده است.1399/02/06
21:58:55
5.0 / 5
2855
تگهای خبر: بیمار , بیماری , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت