سازمان جهانی بهداشت:

شواهدی در خصوص مصونیت بهبودیافتگان كرونا وجود ندارد

شواهدی در خصوص مصونیت بهبودیافتگان كرونا وجود ندارد

به گزارش خود درمانی سازمان جهانی بهداشت (WHO) اخطار داد: هیچ شواهدی در خصوص مصونیت بهبودیافتگان بیماری كووید-۱۹ وجود ندارد.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت اخطار داد: دلایلی كه ثابت كند بهبودیافتگان كووید-۱۹ در مقابل این بیماری مصونیت پیدا كرده اند وجود ندارد.
دولت انگلیس مبادرت به خریداری ۳.۵ میلیون تست سرولوژی به منظور اندازه گیری سطح آنتی بادی در پلاسمای خون كرده اما یكی از كارشناسان ارشد سازمان جهانی بهداشت اخطار داده است: هم اكنون هیچ مدركی وجود ندارد دال بر اینكه این تست های آنتی بادی بتوانند نشان دهند فردی كه قبلا به كرونا مبتلا شده باردیگر نمی تواند آلوده شود.
خیلی از تست های به كار گرفته شده آزمایشات خون مشابه با تست فوری HIV است و افزایش سطح آنتی بادی را كه بدن برای مقابله با ویروس به كار می گیرد ارزیابی می نماید.
به قول كارشناسان این سازمان در خیلی از كشورها تستهای تشخیص فوری سرولوژیك روشی برای سنجش مصونیت تلقی میشود اما هم اكنون مدركی وجود ندارد كه تایید كند استفاده از تستهای سرولوژیك نشان دهنده مصونیت فرد در مقابل عفونت یا آلودگی مجدد است.
به گزارش اسكای نیوز، كارشناسان سازمان جهانی بهداشت تاكید كردند: تستهای آنتی بادی سطح آنتی بادی را اندازه گیری كرده و به این مفهوم نیست كه وجود آن در بدن شخص را در مقابل آلودگی مصون می سازد.1399/01/30
16:12:26
5.0 / 5
2992
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت