به دنبال انتشار گزارش خبرگزاری مهر

مركز انتقال خون شهرستان شوش بار دیگر راه اندازی می شود

مركز انتقال خون شهرستان شوش بار دیگر راه اندازی می شود

خود درمانی: مدیركل انتقال خون خوزستان اظهار داشت: مراحل مصاحبه با پزشك مربوطه انجام شده است و بعد از گذراندن دوره تا دو هفته دیگر مركز انتقال خون شوش باردیگر راه اندازی می شود.عبدالعزیز فقهی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: شوش شایسته داشتن یك مركز اصولی است و امید می رود با حمایت مسؤلان شهرستان شوش همچون فرمانداری بتوان مساله «مركز انتقال خون» را برای همیشه حل كرد.
وی اضافه كرد: بعد از تعطیلی مركز انتقال خون شوش با پزشك جدید قرارداد بسته شد و وی بعد از گذراندن دوره مربوطه كه دو هفته طول خواهد كشید، باردیگر مركز انتقال خون شوش آماده خدمات دهی می شود.
مدیركل انتقال خون استان خوزستان خاطرنشان كرد: تعطیلی مركز انتقال خون شوش به دلیل استعفای دكتر قبلی است؛ اگر نیروهایی كه در آنجا كار می كنند به صورت مدت مشخص مأمور شوند بهتر می توانیم به مردم خدمات دهیم. مردم باید در تایم مشخص و اداری بتوانند از این مركز استفاده كنند و هرگونه بی نظمی و تغییر در ساعاتِ كاری در مركز سبب بی نظمی و ناامیدی شهروندان می شود.
به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، مركز انتقال خون شوش یكی از ۱۳ پایگاه انتقال خون در استان خوزستان است كه سال ۱۳۹۴ آغاز به فعالیت كرد. این مركز توسط یكی از خیرین با هدف راه اندازی «مركز انتقال خون» به اوقاف اهدا شد.
مراكز خون گیری به صورت مستقیم زیر نظر اداره كل انتقال خون استان خوزستان هستند و نیروهای این مراكز باید زیر نظر این اداره فعالیت و حقوق بگیرند. اما مركز خون گیری شهرستان شوش از آغاز فعالیتش نیروی لازم را از جانب اداره كل انتقال خون استان خوزستان نداشت.
به همین منظور بهداشت شهرستان شوش تعدادی نیرو را به صورت پاره وقت در اختیار این مركز قرار داد و این نیروها در قبال فعالیتشان در مركز خون گیری شوش حق الزحمه ای را از اداره كل انتقال خون استان می گرفتند.
هم زمان با راه اندازی این مركز در شهرستان شوش، در اندیمشك هم مشكل جذب نیرو برای مركز انتقال خون اندیمشك وجود داشت كه با پیگیری نماینده مردم اندیمشك در مجلس این مشكل حل شد.
شهرستان شوش مشكلش به سرانجام نرسید تا اینكه به تعطیلی این مركز در ابتدای سال جاری ختم شد.
خبرگزاری مهر در ۲۰ فروردین ماه سال جاری گزارشی با عنوان «تنها مركز انتقال خون شوش تعطیل شد / كاهش ذخایر خونی در خوزستان» منتشر نموده بود كه بازتاب مناسبی داشت و برخی مسؤلان همان زمان در تماس با خبرگزاری قول حل مشكل را داده بودند.


1399/01/27
23:04:01
5.0 / 5
3546
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت