سخنگوی وزارت بهداشت اعلام كرد

مردان 60 درصد قربانیان كرونا

مردان 60 درصد قربانیان كرونا

به گزارش خود درمانی سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: 80 درصد فوتی های كووید 19 یا دارای سنین بالای 60 سال بودند و یا اینكه یكی از بیماری های زمینه ای را داشتند.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، كیانوش جهانپور در تشریح آخرین آمار مبتلایان به بیماری كوید ۱۹ اظهار داشت: بر طبق آخرین یافته های ستاد ملی مقابله با كرونا میانگین سنی متوفیان ۶۴ سال و میانگین سنی مبتلایان حدود ۵۹ سال بوده و از میان افراد مبتلا ۵۸.۶ درصد مردان و ۴۱.۴ درصد را زنان می سازند.
وی اضافه كرد: از میان درگذشتگان نیز ۶۰ درصد آقایان و ۴۰ درصد بانوان بودند.
به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، یك سوم مبتلایان سابقه بیماری زمینه ای و یا مصرف داروهای سركوب كننده سیستم ایمنی بدن را داشتند. همین طور ۳۰ درصد درگذشتگان نیز بیماری های زمینه ای داشتند.
وی تاكید كرد: مطابق آمار در ایام اخیر ۱۵.۸ درصد از مبتلایان جزو موارد شدید مبتلاشدن به بیماری كوید ۱۹ بودند.
سخنگوی وزارت بهداشت در بخش دیگری از صحبت های خود به ثبت اطلاعات بیش از ۳۶ میلیون نفر در سامانه خوداظهار سلامت به آدرس salamat.gov.ir اشاره نمود و اضافه كرد: ظرف روزهای گذشته موارد مشكوكی كه اطلاعات آنها در این سامانه ثبت شده یا به بیمارستان ارجاع داده شده اند و تست این بیماری از آنها گرفته شده و هم اكنون یا جواب آن آماده شده و یا در ایام آینده جواب تست مشخص خواهد شد. بدین سان بخش عمده ای از افزایش نسبی آمار در ایام آینده مربوط به ثبت اطلاعات در این سامانه و بیماریابی مربوط خواهد بود.
جهانپور با اشاره با اینكه هم اكنون روزانه بیش از 6 هزار تست قطعی قابلیت انجام دارد و ظرف روزهای اینده قابلیت افزایش ان تا 10 هزار تست نیز وجود دارد اضافه كرد: باتوجه به فعال شدن سیستم سامانه خود اظهاری سلامت، استانها پوشش متفاوتی دارند و استانهای فعالتر پوشش بیشتری دارند و تعداد بیشتری از مبتلایان شناسایی می كنند اما ممكنست نسبت به بیماران با علایم حاد و تعداد فوتی ها آمار كمتری داشته باشند پس بعد از حدود یك ماه كه آمارها به صورت تفكیكی هر استان اعلام می شد از امروز تعداد مجموع افراد مبتلا اعلام خواهد شد، پس آمار مقایسه ای برای حفظ روحیه استانها و ادامه تلاش آنها برای بیماریابی، ارائه نخواهد شد.
سخنگوی وزارت بهداشت در خاتمه تاكید كرد: اساسا در امتداد سفارش و سفارشاتی كه در روزها اخیر داشتیم همه هموطنان با احترام و ارزش به سلامت دیگران از سفر و انجام دید و بازدیدها خودداری خواهند كرد. در خانه بمانیم و در خانه می مانیم تا بیماری كووید ۱۹ را شكست دهیم.
منبع:

1399/01/04
16:13:08
5.0 / 5
3027
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت