وزیر بهداشت تاكید كرد

بیماران كرونا نباید مستقیم از بیمارستان به منزل بروند

بیماران كرونا نباید مستقیم از بیمارستان به منزل بروند

به گزارش خود درمانی وزیر بهداشت، اظهار داشت: مهم ترین كار ما در مقابله با بیماری كووید۱۹ این است كه در مراحل ابتدایی، افراد مشكوك غربالگری شوند.


به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، سعید نمكی، اضافه كرد: مهم ترین كار ما در مقابله با بیماری كووید ۱۹ این است كه در مراحل ابتدایی، افراد مشكوك غربالگری شوند و حلقه آلودگی از غیر آلودگی جدا شود. طرح بسیج ملی مقابله با كرونا را باید در تمام كشور به صورت كامل اجرا نماییم و باید به غربالگری و پیشگیری، بهای بیشتری دهیم و موارد مشكوك و مثبت را پیش از احتیاج به بیمارستان و خدمات درمانی، شناسایی و ایزوله نماییم.

وی بیان داشت: نباید بیماران كووید ۱۹ را پس از ترخیص از بیمارستان، مستقیماً به منزل بفرستیم و این افراد باید حتما در فضاهای نقاهتگاهی چند روزی نگهداری شوند تا عاری از ویروس كرونا شوند و بعد به جمع خانواده های شأن بازگردند.

وزیر بهداشت تصریح كرد: نقش روانپزشكان و روانشناسان در پدیده شیوع كووید ۱۹ در كشور بسیار مهم و اساسی است چون اضطراب و ترس از بیماری، به شدت باعث ضعف سیستم ایمنی بدن می شود و خوشحالیم كه در بعضی از مراكز درمانی به این حوزه، توجه ویژه ای شده است.

1399/01/03
20:11:04
5.0 / 5
3099
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت