در گزارش خود درمانی مطرح شد؛

چه كسانی باید ماسك بزنند

چه كسانی باید ماسك بزنند

به گزارش خود درمانی عضو كمیته كشوری كرونا اظهار داشت: استفاده از ماسك به صورت عام برای همه سفارش نمی گردد و تنها افراد دارای علایم بیماری باید از آن استفاده كنند.مسعود مردانی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباب استفاده از ماسك برای پیش گیری از ابتلاء به ویروس كرونا توضیح داد: استفاده از ماسك به صورت عام برای همه سفارش نمی گردد اما اگر فردی علائمی همچون عطسه، سرفه و آبریزش بینی دارد، برای جلوگیری از انتقال آن به دیگران باید از ماسك استفاده نماید اما استفاده دائم از آن برای افراد عادی ضرورتی ندارد.
عضو كمیته كشوری كرونا اضافه كرد: در صورتیكه هموطنان وارد بیمارستان ها یا مراكز درمانی شدند، حتما از ماسك استفاده كنند چونكه در این محیط در معرض خیلی از بیماری ها خواهند بود. بعلاوه از خانواده بیماران می خواهیم میزان ملاقات با بیماران را بسیار كاهش دهند و از هر خانواده تنها یك نفر برای ملاقات به بیمارستان بازگشت كند.
مردانی درباب انواع ماسك ها نیز بیان كرد: افراد عادی در صورت حضور در محیط های پر ازدحام همچون مترو و وسایل حمل و نقل عمومی یا در مواجهه با افراد بیمار از ماسك های معمولی استفاده كنند اما بیماران، پرستاران و پزشكان حتما باید از ماسك های N۹۵ و فیلتر دار كه میزان نفوذپذیری پایین تری دارد، استفاده كنند.
وی با اشاره بر علایم ویروس كرونا نیز توضیح داد: ۸۰ درصد مبتلایان به كرونا علائمی ندارند و تنها ۲۰ درصد دارای علایم هستند. علایم این بیماری نیز تب، سرفه، آبریزش بینی، عطسه و تنگی نفس است.
عضو كمیته كشوری كرونا اضافه كرد: هنگامی كه این بیماری عمیق شود، تبدیل به سینه پهلو می شود و همراه با تب و لرز، تنگی نفس و خلط خواهد بود. در صورتیكه بیمار گرفتار تنفس های زیاد شد، باید حتما به پزشك مراجعه نموده و در صورت تشخیص بستری شود. عمده موارد این بیماری، بدون علامت هستند و غالباً علامت آن به صورت سرماخوردگی ساده است.
مردانی با اشاره بر احتمال مرگ بر اثر ابتلاء به این ویروس عنوان كرد: افراد بستری در بیمارستان ۱۳ درصد احتمال مرگ و میر دارند اما مبتلایان عادی و غیر بیمارستانی تنها بین ۲ الی ۳ درصد احتمال فوت دارند.
وی درباره راه های درمان كرونا نیز توضیح داد: تابحال هیچ داروی مؤثری توسط مجامع دارویی جهان برای این بیماری تعیین نشده و واكسنی نیز برای آن ساخته نشده است. بهترین راه مقابله با این بیماری، رعایت بهداشت فردی و عدم ابتلاء به آن است.


منبع:

1398/12/14
13:03:26
5.0 / 5
3555
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت