معاون وزیر بهداشت:

رجوع بی جهت به بیمارستان ها می تواند بستر بروز كرونا را فراهم آورد

رجوع بی جهت به بیمارستان ها می تواند بستر بروز كرونا را فراهم آورد

به گزارش خود درمانی معاون درمان وزارت بهداشت با تاكید بر اینكه تمام مبتلایان به كرونا ویروس نیاز به بستری در بیمارستان ندارند، اظهار داشت: تا زمانی كه گرفتار تنگی نفس نشده اید، نیازی به بستری در بیمارستان نیست.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، دكتر قاسم جان بابایی با اشاره به اینكه درمان كرونا ویروس هم مانند تمام بیماری های ویروسی دیگر مراقبت در منزل است، اظهار داشت: باید همان اصولی كه برای درمان سرماخوردگی رعایت می نماییم، حالا هم در منزل انجام دهیم.
وی ادامه داد: ۸۰ درصد این بیماری در منزل قابل درمان است. مصرف مسكن برای كاهش درد و تنفس راحت، نوشیدن مایعات فراوان برای جبران آب از دست رفته بدن و شست و شو و تعویض لباس ها از مواردی است كه در هیچ نقطه ای نمی توان به خوبی منزل آنها را انجام داد.
وی با اشاره به نظام ارجاع و خدماتی كه در این قالب انجام می شود، تصریح كرد: از مردم خواهش می نماییم به بیمارستان ها رجوع نكنند؛ چون كه احتمال مبتلا شدن به بیماری به علت آلودگی های موجود در محل افزایش می یابد.
معاون درمان وزارت بهداشت افزود: گزارشی داشتیم از یكی از بیمارستان های استان اصفهان كه نشان می داد از هر ۱۰۰ نفری كه علایم منطبق با كرونا داشتند، تنها ۲۰ درصد آنها به كرونا مبتلا بودند كه آنها هم حال شان خیلی بد نبود. ذكر این نكته نشان داده است رجوع بی جهت به بیمارستان ها می تواند بستر بروز بیماری را فراهم آورد. همینطور دقت كنید تا زمانی كه گرفتار تنگی نفس نشده اید نیازی به بستری در بیمارستان نیست.
منبع:

1398/12/13
13:22:44
5.0 / 5
3533
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت