یافته جدید محققان؛

تقویت سیستم ایمنی به درمان بیماری اگزما كمك می نماید

تقویت سیستم ایمنی به درمان بیماری اگزما كمك می نماید

به گزارش خود درمانی محققان دریافتند راهبرد دارویی با هدف ارتقاء سیستم ایمنی و تقویت یك نوع سلول ایمنی معروف به قاتل طبیعی سلول ها در درمان اگزما موثر است.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، محققان در گذشته دریافته بودند كه بیماران مبتلا به اگزما دارای میزان كم سلول های قاتل طبیعی (NK) در خون شأن هستند. آنها این مشاهده بالینی خویش را بر روی موش های آزمایشگاهی بررسی كردند.
محققان دانشگاه واشنگتن پس از حذف توانایی موش ها در تولید سلول های NK متوجه شدند نشانگرهای التهاب در این حیوانات تشدید شد.
زمانیكه آنها پروتوتیپ داروی پژوهش شده را به منظور افزایش تعداد سلول های NK در حیوانات استفاده كردند، التهاب كاهش پیدا كرد و موش ها بهتر شدند.
«برایان كیم»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «ما با معاینه پوست این موش ها مشاهده كردیم بیماری اگزمای شأن به روشی كه ما پیش از درمان های دیگر ندیده بودیم، بهبود یافته بود.»
كیم اعتقاد دارد علاوه بر بهبود خارش پوست در رابطه با اگزما، تعداد سلول های NK كه می تواند به بازیابی سیستم ایمنی از ویروس ها در بیماران مبتلا به اگزما كمك نماید، هم تقویت می شود.
به گفته محققان، افراد دارای تعداد خیلی كم سلول های NK، بسیار در مقابل ویروس تبخال، ویروس های ابله مرغان و ویروس HPV صدمه پذیر هستند.
محققان معتقدند این مطالعات فقط به اگزما محدود نمی گردد و می تواند به بیماران مبتلا به آسم یا آلرژی های غذایی هم كمك نماید.

1398/12/12
19:13:27
5.0 / 5
3659
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت