گفت وگوی چرخ با نماینده وزارت بهداشت درباره شیوع كرونا در ایران

گفت وگوی چرخ با نماینده وزارت بهداشت درباره شیوع كرونا در ایران

به گزارش خود درمانی نود و دومین قسمت «چرخ» ساعت ۱۹ یكشنبه (۴ اسفند ماه) با بررسی مبحث «مغز و دنیای ادراكی» روی آنتن شبكه ی چهار می رود.


به گزارش خود درمانی به نقل از روابط عمومی شبكه چهار سیما، گفت وگوی تلفنی با كیانوش جهانپور، مدیر مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره ی شیوع ویروس كرونا در ایران، از دیگر بخش های نود و دومین قسمت «چرخ» در فصل ششم خواهد بود.
در برنامه «چرخ»، حسین فروتن بعنوان مجری ـ كارشناس میز علم «چرخ» با حسین استكی، عضو هیات علمی و استاد دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی درباره ی فرایند ادراك در مغز گفتگو خواهد نمود.

متخصصان می گویند ادراك فرایند پیچیده ی آگاهی پیدا كردن از اطلاعات حسی و فهم آنهاست. فرآیندی كه انسان به وسیله ی آن، برداشت هایی را كه از محیط خود دارد، تنظیم و تفسیر می كند و به آنها مفهوم می دهد. در واقع ادراك حاصل پردازش اطلاعات است و رفتار ما انسان ها بر مبنای ادراك ما از واقعیت شكل می گیرد، نه خود واقعیت. ادراكات حسی نسبی هستند و بسته به شرایط مغز و محیط تغییر می كنند و الگوها و انتظارات نقش مهمی در ادراكات حسی دارند. از نگاهی دیگر، دنیای ادراكی بر مبنای تحلیل مغز از سیگنال های بیوالكتریكی شكل می گیرد كه دكتر استكی در برنامه ی امروز «چرخ» این فرایند پیچیده را تشریح خواهد نمود.
مجله ی تصویری «چرخ» مهم ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره ی زندگی را با نگاهی تخصصی و به زبانی ساده و با حضور كارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واكاوی می كند.

«چرخ» روزهای، یكشنبه، دوشنبه و سه شنبه، از ساعت ۱۹ به صورت زنده از شبكه ی چهار پخش می شود. مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه كنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.
منبع:

1398/12/04
13:13:41
5.0 / 5
3860
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , دانشگاه , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت