رئیس فراكسیون غذا و داروی مجلس:

آموزش همگانی مهم ترین اقدام در جلوگیری از شیوع ویروس كرونا است

آموزش همگانی مهم ترین اقدام در جلوگیری از شیوع ویروس كرونا است

به گزارش خود درمانی رئیس فراكسیون غذا و داروی مجلس شورای اسلامی با تاكید بر این كه «باید جلوی ورود افراد مبتلا به ویروس كرونا به كشور گرفته شود»، اظهار داشت: مهم ترین اقدام برای جلوگیری از شیوع ویروس كرونا در كشور آموزش همگانی است.


همایون هاشمی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اخطار سازمان بهداشت جهانی درباره شیوع ویروس كرونا اظهار داشت: مبحث شیوع ویروس كرونا تبدیل به نگرانی و اپیدمی جهانی شده، نگرانی كه به جا است، ولی نباید تبدیل به یأس و ناامیدی شود. مسؤلان باید جدی تر برنامه ریزی و هماهنگی داشته باشند و تدابیری برای آموزش های لازم به مردم را بیندیشند چون مهم ترین مولفه آموزش و پیشگیری است.
نماینده مردم میاندوآب با تاكید مجدد بر ضرورت آموزش همگانی برای جلوگیری از شیوع ویروس كرونا در كشور، اظهار داشت: سازمان های متولی این امر همچون هلال احمر برنامه های آموزش همگانی را تدارك دیده اند، لازم است رسانه ملی هم آموزش جدی را در دستور كار قرار دهند. آموزش ها هم باید در اماكن دیگر به مردم داده شود خوشبختانه وزارت بهداشت هم پای كار است، كارنامه گذشته اش هم نشان داده است كه توانسته در مبارزه با بیماری های فراگیر و اپیدمی عملكرد خوبی داشته باشد. در مورد ویروس كرونا هم بر اساس گزارش های عرضه شده پیشبینی های لازم صورت گرفته البته كه باید معابر ورودی به كشور كنترل شود.
این عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش شبكه های اجتماعی در دادن آموزش به مردم، اظهار نمود: مجموعه این شرایط نشان داده است كه ما نسبت به سایر كشورها در مقابله با ویروس كرونا عقب نیستیم، ولی بهرحال باید مراقبت ها و احتیاط های لازم صورت گیرد. اجازه ندهند افراد مبتلا وارد كشور شوند و در صورت رخداد هم پیشبینی های لازم جهت پیشگیری از انتقال این بیماری صورت گیرد در صورت ضرورت به مردم مواد ضدعفونی را بدهند. باز هم تاكید می كنم آموزش مهم ترین اقدام برای جلوگیری از شیوع ویروس كرونا است.1398/11/18
14:33:07
5.0 / 5
4246
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت