پایان سریال دنباله دار بدهی های تامین اجتماعی با تهاتر

وقتی قانون راه را بر خدمات تخصصی به مردم می بندد!

وقتی قانون راه را بر خدمات تخصصی به مردم می بندد!

خود درمانی: ایسنا/سمنان مدیریت درمان تامین اجتماعی استان سمنان منع همكاری پزشكان متخصص دانشگاه های علوم پزشكی در مراكز درمانی وابسته به تامین اجتماعی را به زیان مردم ارزیابی كرد و خواهان برداشتن منع قانونی خدمت همزمان پزشكان متخصص این دانشگاه در مراكز درمانی دیگر شد.


دكتر مجتبی اكرم در نشست تبیینی شورای اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی استان سمنان بر ضرورت نگرش یكسان به همه مراكز درمانی تاكید و اظهار نمود: پزشك متخصص متقاضی همكاری با تامین اجتماعی در استان وجود دارد اما موانع قانونی سبب شده كه نتوانیم از این ظرفیت ها استفاده نمائیم.
وی با اشاره به نقش مهم تامین اجتماعی در ارائه خدمات درمانی در استان سمنان اظهار داشت: تنها 10 درصد تخت های بیمارستانی در مالكیت تامین اجتماعی است و این در حالیست كه 25 درصد بستری ها در مراكز درمانی و بیمارستانی وابسته به این سازمان صورت می گیرد.
سهم 25درصدی از بستری ها با 10 درصد تخت های بیمارستانی
مدیریت درمان تامین اجتماعی استان سمنان بر ضرورت رفع موانع قانونی در امتداد استفاده از نیروهای طرحی در این سازمان شد و اشاره كرد: انتظار می رود كه همه دستگاه های در رابطه با درمان و سلامت یكسان دیده شوند تا در راه خدمات دهی به مردم خللی ایجاد نشود.
وی با اشاره به نقش مهم مدیریت درمان تامین اجتماعی در خدمات حوزه سلامت استان اضافه كرد: استان سمنان یكی از معدود استان هایی است كه بیشترین جمعیت بیمه شده را تحت پوشش دارد به شكلی كه بالغ بر 71 درصد بیمه شدگان استان تحت پوشش این سازمان قرار دارند و این استان از نظر درصد تحت پوشش در كشور حائز رتبه دوم است.
دكتر اكرم با اشاره به اینكه 460 هزار نفر از جمعیت 700 هزار نفری استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند افزود: تامین اجتماعی در استان سمنان دارای یك بیمارستان و 8 درمانگاه است و با 350 مركز درمانی استان نیز قرارداد خرید خدمت دارد. ضمن اینكه علاوه بر بیمارستان فوق تخصصی شفا كه در مالكیت تامین اجتماعی سمنان است، بیمارستان فوق تخصصی امام حسین(ع)شاهرود نیز بعنوان بیمارستان ملكی سازمان محسوب و خدمات 100درصد رایگان به بیمه شدگان تامین اجتماعی می دهد.
وی از بیشتر از 950 هزار مراجعه به بیمارستان ها و درمانگاه های تامین اجتماعی استان در هشت ماهه گذشته آگاهی داد و اظهار داشت: در همین راستا از شروع امسال تابحال 11 هزار بستری و 7000 عمل جراحی در بیمارستان و مراكز درمانی هشت گانه تامین اجتماعی انجام شده است. ضمن آنكه امسال علاوه بر این خدمات بیشتر از 240 میلیارد تومان خرید خدمت برای بیمه شدگان تامین اجتماعی در استان صورت گرفته است.
وقوع سه مرگ در اثر آنفلونزا در مراكز درمانی تامین اجتماعی سمنان
مدیریت درمان تامین اجتماعی استان سمنان از وقوع سه مرگ در دوره پیك آنفلونزآ در مراكز وابسته به این سازمان در استان آگاهی داد و اشاره كرد: هر سه نفر این بیماران دارای بیماری های زمینه ای قلبی-عروقی، ریوی و یا دیابت و... نیز بودند.
وی با اشاره به اینكه تنها یك بیمار به سبب مصرف كیك های آلوده به مراكز درمانی تامین اجتماعی استان مراجعه نموده افزود: قرص موجود در این كیك از نوع ایندرال بوده و هیچگونه مسمومیت و عوارض حادی ندارد. همین طور این فرد بدون هیچگونه مسمومیت و صدمه ای پس از مراحل درمانی ترخیص شد.
پایان ماجرای دنباله دار بدهی تامین اجتماعی به دانشگاه ها با تهاتر از بالا
دكتر اكرم در پاسخ به پرسش ایسنا درباب مطالبات مراكز درمانی از این سازمان بیمه گذار اظهار نمود: كل مطالبات مراكز درمانی وابسته به دولت از تامین اجتماعی حدود 15 هزار میلیارد تومان است و این درحالی است كه سازمان تامین اجتماعی 250 هزار میلیارد تومان طلب از دولت دارد.
وی از انعقاد یك تفاهمنامه بین مسئولان ارشد این دستگاه ها در سطح كشور آگاهی داد و اظهار داشت: بر طبق این تفاهمنامه تمام مطالبات دانشگاه های علوم پزشكی از تامین اجتماعی در بازه زمانی او آبان 97 تا اول آبانماه 98 تهاتر شده و بدین سبب درحال حاضر هیچگونه بدهی دراین زمینه وجود ندارد. ضمن اینكه در استان نیز مطالبات مهرماه، آبان و آذرماه 98 را نیز پرداخت كردیم و پس تا اختتام هفته آینده بر طبق تفاهمنامه امضا شده كلیه مطالبات علوم پزشكی استان سمنان و شاهرود بطور كامل پرداخت خواهد شد.1398/10/02
23:33:19
5.0 / 5
4147
تگهای خبر: بیمار , بیماری , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت