تمام نكاتی كه باید هنگام استفاده از لنز چشمی بدانید

تمام نكاتی كه باید هنگام استفاده از لنز چشمی بدانید

به گزارش خود درمانی حتما شما هم در اطرافیان خود با افرادی مواجه هستید كه بنابر علل پزشكی ملزم به استفاده از لنزهای طبی هستند این در شرایطی است كه برخی هم به علت آنكه از رنگ چشم های خود راضی نیستند به صورت مداوم از لنزهای تماسی زیبایی استفاده می نمایند، اما آیا نسبت به عوارض آن آگاه هستند؟.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، نكته بسیار مهم در عدم صدمه لنزهای چشمی، خرید آنها از مراكز معتبر است بنابراین آرایشگاه ها، فروشگاه های فروش لوازم آرایشی و... به هیچ عنوان مبادی معتبری برای خرید لنز چشمی نیستند. استفاده از لنزهایی كه برای نخستین بار و فقط برای شما از بسته بندی خارج می شود بسیار حائز اهمیت است؛ بنابراین اگر از عدم مصرف لنز توسط افراد دیگر اطمینان ندارید هیچگاه آنها را در چشم های خود قرار ندهید.
در هنگام استفاده از لنز تماسی و قبل از گذاشتن آن روی چشم حتما باید دست ها به خوبی با آب و صابون شسته شود و تنها كسی می تواند لنز را در چشم قرار دهد كه این فرآیند را به خوبی بلد باشد. توجه به این نكته كه حداكثر زمان استفاده از لنز تماسی تنها ۸ ساعت است و حتما باید هنگام خواب لنز را از چشم خارج كرد و این نكته ای بسیار ضروریست.
بنابر اعلام اورژانس بیمارستان فارابی، در نظر داشته باشید در صورت ایجاد هرگونه قرمزی، خارش، ترشح چشمی، كاهش دید و یا درد چشمی بعد از استفاده از لنز تماسی، فورا به اورژانس مراكز چشم پزشكی مراجعه نموده و از خود درمانی پرهیز كنید. داروهای تجویز شده توسط پزشك باید مطابق دستورات او مصرف شود و قطع خودسرانه آن به هیچ عنوان درست نیست.1398/09/08
10:17:31
5.0 / 5
4096
تگهای خبر: بیمار , پزشك , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت