هزینه 28 هزار میلیارد ریالی بیمه سلامت برای دارو پارسال

هزینه 28 هزار میلیارد ریالی بیمه سلامت برای دارو پارسال

به گزارش خود درمانی معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: سال ۹۷ هزینه دارویی سازمان بیمه سلامت حدود ۲۸ هزار میلیارد ریال بود كه از این میزان ۱۱ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال ناشی از تجویز دارو در مراكز دولتی دانشگاهی است.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، شاهرخ رامزی بر همكاری بیمه های درمانی پایه، طرح تحول نظام سلامت و دانشگاه ها تصریح كرد و اظهار داشت: حدود ۶۰ درصد هزینه های سازمان بیمه سلامت مربوط به حوزه بستری است كه ۸۵ درصد آن در مراكز دولتی دانشگاهی هزینه می شود.
وی ادامه داد: پارسال هزینه دارویی سازمان بیمه سلامت حدود ۲۸ هزار میلیارد ریال بود كه از این مقدار ۱۱ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال ناشی از تجویز دارو در مراكز دولتی است و میانگین هر نسخه داروی سرپایی در بخش دولتی دانشگاهی ۹۰۰ هزار ریال است.
رامزی با اشاره به اینكه در سال ۹۷ حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تجویز دارو در بخش خصوصی داشتیم كه میانگین هر نسخه داروی سرپایی در بخش خصوصی ۳۶۰ هزار ریال بود، خاطرنشان كرد: بیماران پر هزینه و نیازمند به صورت عمده در بخش دولتی خدمات دریافت می كنند كه سبب هزینه های سنگین بر دوش این بخش می شود.
معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت، با اشاره به اینكه هزینه های درمان سرپایی به صورت مكانیزه محاسبه می شود، اظهارداشت: در سال های اخیر مشكل اطلاعات بیمارستانی در سطح ۲ و ۳ وجود داشت.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، رامزی با اشاره به اینكه استحقاق سنجی به دو صورت پایه و تكمیلی انجام می شود، اظهار داشت: برای افرادی كه دارای چند پوشش بیمه ای هستند، در پروژه استحقاق سنجی پایه و تكمیلی از راه كدملی می توان دریافت كه فرد تحت پوشش كدام صندوق بیمه پایه است.
وی با اشاره به اینكه بر مبنای قانون برنامه ششم توسعه، سازمان بیمه سلامت موظف است پایگاه اطلاعات بیمه شدگان كشور در سازمان بیمه سلامت را راه اندازی كند، اضافه كرد: برای اجرای این طرح حدود ۷۰ درصد زیرساخت های لازم فراهم شده و امیدواریم تا آخر سال ۹۸ بتوان این پایگاه را به بهره برداری رساند.1398/08/19
21:22:15
5.0 / 5
4335
تگهای خبر: بیمار , بیمه , خدمات , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت