مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت در مدیریت كاهش خطر بلایا و حوادث عنوان كرد

روند خدمات رسانی به زوار علی ابن موسی الرضا(ع) مطلوب است

روند خدمات رسانی به زوار علی ابن موسی الرضا(ع) مطلوب است

به گزارش خود درمانی مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت در مدیریت كاهش خطر بلایا و حوادث اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشكی مشهد با استفاده از توان 1000 نفر از نیروهای بهداشتی شامل، پزشك، مراقب سلامت، بازرسین بهداشت محیط و بهورزان به صورت شبانه روزی مشغول خدمت رسانی به بیشتر از 3 میلیون زائر است.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، دكتر محمد اسماعیل مطلق، با عنایت به بازدیدهای میدانی از نحوه خدمت رسانی تیم های بهداشتی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشكی مشهد با استفاده از توان ۱۰۰۰ نفر از نیروهای بهداشتی شامل، پزشك، مراقب سلامت، بازرسین بهداشت محیط و بهورزان به صورت شبانه روزی مشغول خدمت رسانی به بیشتر از ۳ میلیون زائر است.
وی اظهار داشت: فعالیت ۳۸۰ نفر از بازرسان بهداشت محیط در چارچوب تیم های مستقر، یكی از شاخص ترین خدمات این دانشگاه در امتداد نظارت مستمر بر وضعیت بهداشتی اماكن عمومی، اقامتی، موكب های ارائه خدمت، مراكز تهیه و توزیع مواد غذایی و نظارت بر وضعیت آب شرب است.
مطلق در ادامه اضافه كرد: با برنامه ریزی های انجام شده در این دانشگاه ۱۵ مركز خدمات جامع سلامت در شهر مشهد و ۳۳ مركز در دیگر شهرستان های تابعه به صورت شبانه روزی خدمات مراقبتی و سلامت را به زوار ارائه كرده و مراقبت سندرمیك را از نظر ۱۵بیماری شایع همچنین، خدمات سلامتی به گروه های هدف شامل مادران باردار، سالمندان و دیگر گروه های در معرض خطر را در دستور كار خود دارند.
مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت در مدیریت كاهش خطر بلایا و حوادث در ادامه با اشاره به قابلیت های سامانه سینا بعنوان بهترین سامانه موجود در كشور خصوصا از نظر سیستم ارجاع اشاره كرد: زوار در صورت نیاز با در دست داشتن فرم ارجاع به صورت رایگان در مراكز درمانی از خدمات درمانی بهره مند خواهند شد.
بنابر گزارش پایگاه خبری وزارت بهداشت، این جلسه همزمان با فرا رسیدن روزهای پایانی صفر و حضور خیل عظیمی از زوار علی ابن موسی الرضا(ع) در شهر مقدس مشهدبرگزار شد.
معاون كل وزارت بهداشت با حضور در این شهر طی جلسه ای با حضور سرپرست دانشگاه علوم پزشكی مشهد، معاون بهداشت دانشگاه، مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت در مدیریت كاهش خطر بلایا و حوادث، دبیر كمیته بهداشت، سلامت و محیط زیست خدمات سفر استان، مدیر حوادث و فوریت های پزشكی و رئیس اداره كاهش خطر بلایا و حوادث معاونت بهداشت دانشگاه، روند خدمات رسانی به زوار علی ابن موسی الرضا(ع) را بررسی كرد.
مطلق در ادامه این جلسه ضمن تشكر از خدمات مطلوب دانشگاه علوم پزشكی مشهد به زائران، بر ضرورت راه اندازی مراكز ارائه خدمات شبانه روزی ثابت به زوار در این ایام در دو ورودی اصلی مشهد اصرار كرد.
منبع:

1398/08/08
09:18:53
5.0 / 5
4775
تگهای خبر: اقامت , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت