معاون وزیر بهداشت تاكید كرد

حجم بالای خدمات تشخیصی ایدز در لردگان، ارائه خدمات با رعایت محرمانگی

حجم بالای خدمات تشخیصی ایدز در لردگان، ارائه خدمات با رعایت محرمانگی

به گزارش خود درمانی معاون بهداشت وزارت بهداشت در مسافرت به استان چهارمحال و بختیاری از مركز مشاوره بیماری های رفتاری شهركرد بازدید كرد و ضمن قرار گرفتن در جریان نحوه ارائه خدمات به مراجعین این مركز، روند عرضه خدمت به اهالی رجوع كننده از شهرستان لردگان را مورد بررسی قرار داد.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا؛ دكتر علیرضا رئیسی با اشاره به حجم بالای انجام خدمات تشخیصی و مشاوره ای در این مركز، از زحمات پرسنل این مركز قدردانی نمود و اظهار داشت: تمام مراجعین به مركز مشاوره بیماری های رفتاری، با میل و رغبت و بدون هیچ گونه الزامی به این مركز رجوع و تحت مشاوره و آزمایش قرار گرفته اند و تمامی خدمات این مركز با حفظ اسرار مراجعین و در كمال احترام و حفظ شان و منزلت افراد عرضه می شود.
معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینكه همیشه حق با مردم است اظهار داشت: باید با در نظر گرفتن شرایط و دغدغه های بیماران و اطرافیان آنها وظیفه اطلاع رسانی، آموزش، تشخیص و درمان را به خوبی انجام دهیم و با آگاهی بخشی از هرگونه سوء استفاده معاندین جلوگیری نماییم.
وی در ادامه با ابلاغ پیام تقدیر و تشكر دكتر نمكی وزیر بهداشت از همكاران دانشگاه علوم پزشكی بابت اقدام دقیق و بموقع برای شناسایی مبتلایان و شروع روند درمان بیماران، تصریح كرد: همكاران ما در خط مقدم بوده و همواره مورد حمایت مجموعه وزارت بهداشت هستند.
رییسی با اشاره به برخی ناآرامی ها در منطقه در ایام اخیر بخصوص در روز شنبه تصریح كرد: اعتراضات اجتماعی و این ناآرامی ها ارتباطی با مبحث نداشته و خود اهالی روستا این روزها با میل و رغبت شخصی در حال رفتن به مساجد و پایگاه ها برای انجام تست و آزمایشات تشخیصی هستند. تمام اقدامات تشخیصی برای شناسایی مبتلایان به اچ ای وی در چهارمحال و بختیاری مطابق با پروتكل و استاندارد است.
وی تصریح كرد: تیم های تخصصی و فوق تخصصی در سراسر این استان مطابق با پروتكل و استانداردها اقدام نموده و هیچ گونه انحرافی از پروتكل وجود نداشته است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت خاطرنشان كرد: چهارمحال و بختیاری همچون استان هایی است كه مانند سایر نقاط كشور و بر مبنای پروتكل وزارت برای شناسایی مبتلایان به اچ ای وی اقدام و روستای چنار محمودی از توابع شهرستان لردگان همچون روستاهایی است كه پارسال هم مواردی از بیماری در آن كشف و در ابتدای سال جاری هم مبتلایانی شناسایی شده و تحت درمان قرار گرفتند.
رییسی ادامه داد: پیگیری ها در عین رعایت محرمانگی اطلاعات انجام شد و ضمن عرضه آموزش ها و اطلاع رسانی، خدمات تشخیصی و مشاوره ای به متقاضیان عرضه شده است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن تاكید بر ضرورت حفظ حرمت و كرامت اهالی پاك و متدین روستای چنار محمودی تصریح كرد: افرادی با شایعه پراكنی، به مردم این منطقه بی حرمتی می كنند و وزارت بهداشت وظیفه خود می داند تمام اقدامات درمانی را در كمال احترام و راز داری به بیماران عرضه كند و در جهت عرضه خدمات حوزه سلامت، هیچ گونه تفاوتی به لحاظ شخصیتی و شان بیماران با سایر افراد وجود ندارد و عرضه خدمت عادلانه و شایسته را حق تمامی مردم می داند.
وی با اشاره به اینكه خوشبختانه هیچ كمبوی در ارتباط با تامین دارو و عرضه خدمان تشخیصی و مشاوره ای در سطح كشور وجود ندارد، اضافه كرد: با تمام توان در خدمت همه مردم هستیم و تنها تعداد معدودی از تست های ویروس HIV در این منطقه همانند سایر نقاط كشور و استان، مثبت بوده است.
بنابر اعلام وبدا، رئیسی با تاكید بر لزوم حفظ آرامش و محرمانگی و رازداری در مورد این بیماری تصریح كرد: مسائل حوزه سلامت نباید به مسائل امنیتی تبدیل گردد. اقدامات جاهلانه و منحرفانه از جانب دشمنان هدایت می شود و ارتباطی با اهالی روستا ندارد و اهالی محترم چنار محمودی هم اكنون پیگیر مسائل تشخیصی و درمانی هستند.
منبع:

1398/07/14
14:26:04
5.0 / 5
4371
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت