وزیر بهداشت تاكید كرد

سرنگ آلوده هیچ گاه عامل شیوع ویروس HIV در لردگان نبوده است

سرنگ آلوده هیچ گاه عامل شیوع ویروس HIV در لردگان نبوده است

به گزارش خود درمانی وزیر بهداشت اظهار داشت: در روستای چنارمحمودی از مدت ها قبل و از بیشتر از چهل روز پیش، گزارشاتی از موارد آلودگی با ویروس HIV داشتیم كه همكاران ما بسیار آرام و بی صدا و با حفظ حرمت مردم شریف آن منطقه، كارها را پیش می بردند.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، دكتر سعید نمكی در حاشیه همایش روز ملی دامپزشكی با بیان این مطلب، گفت: متاسفانه چند روز قبل از سوی یكی از مقامات محلی به صورت غیركارشناسی ادعا شد كه سرنگ آلوده عامل شیوع ویروس HIV در این روستا بوده كه اساسا با مستندات بسیار دقیق و كارشناسی كه داریم باید بگوییم كه هیچ گاه چنین اتفاقی رخ نداده است.

وی اشاره كرد: متاسفانه بهورز زحمت كش و خدوم روستای چنارمحمودی مورد بهتان قرار گرفت و پاسخ ما این است كه سرنگ آلوده، عامل شیوع این بیماری نیست و عوامل را شناسایی كرده ایم البته مردم شریف و پاكیزه آن منطقه بی خود و یا از طریق هایی به این ویروس آلوده شده اند كه هیچ گناه و تقصیری ندارند. كودكی كه از مادر مبتلا به HIV متولد می شود، معصوم تر از آن است كه مورد بهتان قرار گیرد و یا زنی كه به روشی آلوده شده باشد كه شاید اطلاعی از آن نداشته باشد.

وزیر بهداشت اشاره كرد: ما و همكاران مان برای مردم شریف آن منطقه احترام ویژه ای قائل هستیم و به هیچ فردی در آن منطقه نباید بهتان آلودگی بی مورد زد و آنچه برای ما رسالت است، درمان بیماران است چون پرسنل بهداشتی و درمانی آن منطقه در ابتلای بیماران به این ویروس، هیچ نقشی نداشته اند اما نمی توانیم وقتی بیمار مبتلا به ویروس HIV به ما رجوع كرد بگوییم ما در ایجاد این بیماری نقشی نداشته ایم پس در درمان و كنترل آن نقشی نداریم.

بنابر اعلام وبدا، نمكی اضافه كرد: خودمان را مكلف به درمان این بیماران صرف نظر از هر عامل مبتلاشدن به ویروس HIV می دانیم و خوشبختانه امروز داروهای درمان HIV بسیار عالی عمل می كنند و تمامی این بیماران را درمان می نماییم و آزمایشات گسترده ای بر روی مردم این منطقه انجام می دهیم و امیدواریم بتوانیم تمامی بیماران این روستا را درمان نماییم.

وی با اشاره به اینكه هزینه های درمان مبتلایان به ویروس HIV كاملا بلاعوض است، اظهار داشت: كمترین هزینه ای را در این زمینه به مردم تحمیل نمی نماییم و در مورد عوامل آلودگی به این ویروس نیز پس از بررسی دقیق كارشناسان بهداشتی، اطلاع رسانی خواهیم كرد.
منبع:

1398/07/13
22:05:42
5.0 / 5
4332
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت