شروع به كار اورژانس ریلی در دهه فجر

شروع به كار اورژانس ریلی در دهه فجر

خود درمانی: رئیس سازمان اورژانس كشور از ایجاد آمبولانس ریلی اطلاع داد.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا دكتر پیر حسین كولیوند، -رئیس سازمان اورژانس كشور- و دكتر رسولی -رئیس شركت راه آهن- در جلسه ای مشترك در مورد آموزش فوریت پزشكی میهمانداران قطار، تجهیز واگن های قطار به دارو و تجهیزات استاندارد خدمات پیش بیمارستانی و ایجاد واگن ریلی برگزار گردید.
در این نشست با تاكید بر حفظ سلامت مسافران، برنامه ریزی برای آموزش فوریت های پزشكی به میهمانداران قطار و همینطور ایجاد hot line به منظور عرضه خدمات مطلوب فوریت های پزشكی در راه حركت قطار تا تحویل بیمار به آمبولانس بین سرمیهمانداران و پرستاران تریاژ تلفنی ۱۱۵ صورت پذیرفت. همینطور با ایجاد ارتباط ویژه بین دیسپچ های اورژانس و راه آهن تصمیم گیری در مدیریت بحران های احتمالی تسهیل خواهد شد.
در ادامه این جلسه با تاكید بر تجهیز واگن های مسافربری به دارو و تجهیزات استاندارد پزشكی، ایجاد عرضه خدمات پزشكی از طریق دور(تله مدیسین) مصوب شد. در این شیوه پزشكان دیسپچ اورژانس امكان ویزیت از طریق دور و مراقبت از بیمار در قطار را پیدا خواهند كرد. همینطور مقرر شد ۵ تا ۱۲ واگن توسط شركت راه آهن تولید و توسط سازمان اورژانس كشور تجهیز و در روزهای دهه فجر بهره برداری شود.
در فاز بعدی، تولید واگن بیمارستان برای خدمات درمانی در بحران و خدمات درمانی به بیماران در مناطق محروم صورت خواهد پذیرفت.
در حاشیه این جلسه دكتر كولیوند از كنترل مركزی راه آهن بازدید كرد.1398/06/11
14:37:15
5.0 / 5
4274
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت