ارتباط خونریزی داخلی بعد از حمله قلبی با سرطان

ارتباط خونریزی داخلی بعد از حمله قلبی با سرطان

خود درمانی: پژوهشگران در مطالعه ای دریافتند خونریزی داخلی بعد از حمله قلبی می تواند با تشخیص سرطان بعد از آن ارتباط داشته باشد.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، بگفته پژوهشگران خونریزی داخلی در شش ماه نخست بعد از حمله قلبی می تواند به تشخیص بیماری سرطان در آینده ارتباط داشته باشد.
به گفته پژوهشگران اسپانیایی بیمارانی كه به سبب حمله قلبی در بیمارستان تحت درمان قرار گرفته اند باید نسبت به احتمال خونریزی داخلی هوشیار باشند و آنرا جدی بگیرند. همین طور درصورتیكه خونریزی در دستگاه گوارش و بدون هیچ دلیل مشخصی در شش ماه نخست بعد از حمله قلبی باشد خطر جدی تری بیمار را تهدید می كند. همین طور در صورتی كه سرطان علت خونریزی باشد تشخیص بموقع می تواند روند درمان را سرعت بخشد.
بیمارانی كه گرفتار سندرم حاد عروق كرونر (سكته قلبی) شده اند معمولا داروهای ضد پلاكت دوگانه برای مدت یك سال دریافت می كنند. این روش درمانی تشكیل لخته های خون را متوقف كرده اما خطر خونریزی را به همراه دارد.
محققان برمبنای بررسی های پیشین خود اعلام نموده اند كه خونریزی داخلی بعد از حمله قلبی با نتایج منفی همراه می باشد. در این تحقیق رابطه آن با تشخیص سرطان مورد مطالعه قرار گرفت.
در این بررسی پژوهشگران اسپانیایی اطلاعات ۳۶۴۴ بیمار مبتلا به سندرم حاد عروق كرونر را كه بعد از ترخیص از بیمارستان داروهای ضد پلاكت دوگانه دریافت كرده بودند برای مدت ۵۶ ماه مورد بررسی قرار داده و احتمال خونریزی و بیماری سرطان در آنان مورد ارزیابی قرار گرفت.
به گزارش مدیكال اكسپرس، ۱۲۱۵ بیمار در این بازه زمانی گرفتار خونریزی شده و بیماری سرطان در ۲۲۷ نفر آنان تشخیص داده شد. پژوهشگران با در نظر گرفتن شاخصهای موثر بر خونریزی یا سرطان دریافتند خونریزی بعد از سكته قلبی با افزایش سه برابری تشخیص سرطان مرتبط می باشد.
منبع:

1398/06/10
23:47:43
5.0 / 5
4810
تگهای خبر: بیمار , بیماری , ترخیص , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت