سكته خاموش شایع ترین خطر بعد از جراحی در میانسالان

سكته خاموش شایع ترین خطر بعد از جراحی در میانسالان

به گزارش خود درمانی نتایج یك مطالعه نشان داده است سكته های خاموش در افراد مسن شایع ترین خطر بعد از عمل جراحی هستند.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، بررسی انجام شده در كانادا حاكیست سكته های خاموش در افراد مسنی كه سابقه جراحی داشته اند شایع است و امكان دارد خطر زوال ذهنی را در مدت یك سال تا دو برابر افزایش دهد.
درحالیكه سكته مغزی با علائمی از قبیل احساس ضعف در دست ها یا مشكلات گفتاری خویش را نشان داده است سكته خاموش تنها از راه اسكن مغزی قابل تشخیص می باشد.
در این بررسی جدید بیشتر از ۱۱۰۰ شركت كننده میانسال از آمریكای شمالی، جنوبی، آسیا، نیوزیلند و اروپا حضور داشتند كه تحت عمل جراحی غیر از ناحیه قلب قرار گرفته و در مدت ۹ روز پس از آنان اسكن مغزی گرفته شد. از هر ۱۴ نفر یك بیمار گرفتار سكته خاموش بوده كه نشان داده است سالانه سه میلیون میانسال در جهان بعد از انجام جراحی گرفتار سكته خاموش می شوند.
به گزارش هلث دی نیوز، محققان كانادایی اعتقاد دارند كه سكته های خاموش در افراد ۶۵ ساله و بالاتر كه جراحی داشته اند شایع تر است. همینطور آنان این بیماران را برای مدت یك سال بعد از انجام عمل جراحی تحت كنترل قرار داده و مشاهده نمودند افرادی كه گرفتار سكته خاموش شده اند نسبت به دیگران بیشتر در معرض زوال ذهنی بوده اند.1398/06/05
13:19:02
5.0 / 5
4692
تگهای خبر: بیمار , كنترل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت