آخرین آمار خدمات درمانی حج ۹۸ تا ۸ مرداد؛

عرضه بیشتر از ۱۴۱هزار و ۵۰۰ خدمت درمانی به زائران

عرضه بیشتر از ۱۴۱هزار و ۵۰۰ خدمت درمانی به زائران

به گزارش خود درمانی رئیس مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر اظهار داشت: تا آخر روز هفتم مرداد، ۱۴۱ هزار و ۶۶۴ مورد انواع خدمات درمانی به زائران در عربستان عرضه شده است.


به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، محمد تقی حلی ساز با بیان گزارش عملكرد مراكز درمانی هلال احمر در مدینه از ۱۷تیر ماه و ابتدای عملیات درمانی حج در مكه از ۲۱ تیر ماه تا آخر روز دوشنبه ۷ مرداد، اظهار داشت: ۱۴۱ هزار و ۶۶۴ مورد انواع خدمات درمانی به زائران در مدینه و مكه عرضه شده كه ۴۱۲ مورد آن دریافت خدمات بستری بوده است.

وی اظهار داشت: بر این اساس مجموع خدمات عرضه شده شامل بستری، پاراكلینیك، پرستاری، مددكاری و امداد و انتقال در بیمارستان هلال احمر در مكه از ۲۱ تیر تا آخر ۷ مرداد، ۱۰۴ هزار و ۳۳۲ مورد و در مراكز درمانی مدینه از ۱۷ تیر تا آخر ۷ مرداد، ۳۷ هزار و ۳۳۲ مورد بوده است.

وی اظهار داشت: تا آخر روز دوشنبه ۷ مرداد، از مجموع خدمات درمانی عرضه شده در مكه ۴۱۲ مورد خدمات بستری و ۷ هزار و ۹۵ مورد خدمات پاراكلینیكی بوده است.

رئیس مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به بستری ۳۳ زائر در بیمارستان هلال احمر و بستری ۹ زائر در بیمارستان های سعودی، اضافه كرد: بعلاوه در بیمارستان و مراكز درمانی مكه و مدینه در مجموع ۷۸ هزار و ۸۳۹ مورد ویزیت در مطب ها و مجموعه های درمانی، ۷ هزار و ۱۲۷ مورد ویزیت تخصصی، ۲ هزار و ۱۰۷ مورد خدمات مددكاری، امداد و انتقال و ۲۲ هزار و ۱۰۸ مورد خدمات پرستاری عرضه شده است.

وی اظهار داشت: در این مدت در مراكز درمانی مكه و مدینه در مجموع ۲۴ هزار و ۵۵ مورد خدمات نسخ داروخانه ای به زائران عرضه شده است.

1398/05/10
00:42:49
5.0 / 5
4832
تگهای خبر: امداد , بیمار , پرستاری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت