پزشكان انگلیسی هشدار دادند

استفاده نادرست بیماران از اسپری آسم

استفاده نادرست بیماران از اسپری آسم

به گزارش خود درمانی اگر به آسم مبتلا هستید و از اسپری های استنشاقی مصرف می كنید، احتمال زیادی وجود دارد كه داروی های خویش را به روش صحیح استفاده نكنید.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، یك ارزیابی از تحقیقات قبلی كه در گزارشی از جانب "بنیاد ریه انگلیس" منتشر گردید نشان داده است كه تا ۹۰ درصد از مبتلایان به آسم در سراسر جهان به شیوه غیرصحیح از اسپری های استنشاقی خود استفاده می نمایند. به عبارتی دیگر به هنگام استفاده از این اسپری ها تنها پنج درصد از دارو به صورت واقعی به ریه فرد مبتلا به آسم می رسد.
یك مطالعه دیگر هم نشان داده است كه تنها یك دهم افراد مبتلا به بیماری های مزمن ریوی (COPD) اقدامات ضروری جهت استفاده از اسپری های استنشاقی خویش را به درستی انجام می دهند.
این مشكل از آن جایی نشات می گیرد كه پزشكان در راهنمایی درست بیماران موفق نبوده یا به آنها طرز استفاده از این داروها را به صورت فیزیكی نشان نمی دهند.
یك متخصص در این مورد می گوید: با عنایت به انواع بسیار متتفاوت اسپری هایی كه در دسترس بوده و توزیع می شود، فراگیری بهترین روش استفاده از آنها می تواند برای مردم امری دشوار باشد. هر كدام از این وسیله های دارویی شیوه خاص مصرفی خویش را دارند و ازاین رو جای تعجب نیست كه تعداد زیادی از مردم طرز درست استفاده از آنها را نمی دانند.
پزشكان و متخصصان سفارش می كنند كه در چك آپ سالیانه خود حتما از طرز درست استفاده از داروهای خود مطمئن شوید.
رئیس بنیاد ریه انگلیس در ولز سفارش می كند كه شیوه های استفاده از اسپری های استنشاقی و هر گونه مشكل دیگری را كه نسبت به آن نگرانی دارید، بررسی كنید. در صورتیكه جهت استفاده درست از اسپری خود با مشكل روبه رو هستید و نمی توانید شیوه درست استفاده از آنرا پیاده كنید، از پزشك خود بخواهید در صورت امكان نوع اسپری شما را تغییر دهد یا وسیله ای كمكی جهت استفاده از آن برای تان تجویز كند.
بنا بر گزارش سایت "وومنزدی"، خیلی از افراد همچون بزرگسالان از دستگاه های كمكی اسپری های استنشاقی (آسان نفس یا دَمیار) استفاده می نمایند تا بیشترین استفاده مفید را از داروی خود ببرند.
در صورتیكه به بیماری های ریوی و تنفسی همچون آسم مبتلا هستید از پزشك خود بخواهید تا طرز دقیق استفاده درست از اسپری ها و داروهایتان را به شما آموزش دهد.1398/02/16
14:55:35
5.0 / 5
4588
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت