معاون آموزشی وزیر بهداشت:

ارتباط میان دین و سلامت معنوی به درستی تعریف شود

ارتباط میان دین و سلامت معنوی به درستی تعریف شود

خود درمانی: معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اظهار داشت: ارتباط میان دین و سلامت معنوی باید به درستی تعریف شود و در این زمینه لازم است روشی صحیح را برگزینیم.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، باقر لاریجانی امروز در ششمین همایش ملی سلامت معنوی در سالن همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی قم اظهار نمود: در معنویت اسلامی نگاه كاملی به انسان وجود دارد و سلامت جسمی و معنوی زمینه ای برای رسیدن به انسان كامل است.
معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اضافه كرد: سلامت معنوی سوژه مهمی است كه سپس قرن نوزدهم در جهان مورد توجه قرار گرفت. سلامت معنوی در تقابل با سكولاریسم نیست، اما می تواند فرصتی برای توجه دادن انسان به دین باشد.
لاریجانی اظهار نمود: سلامت معنوی می تواند به زندگی انسان هدف بدهد و روابط بین فردی را تنظیم و نگاه او را به دنیا تصحیح كند. پزشكان باز باید به حیطه سلامت معنوی توجه داشته باشند و افرادی كه در زمینه سلامت معنوی دارای صلاحیت هستند، ورود پیدا كنند.
معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اشاره كرد: ارتباط میان دین و سلامت معنوی باید به درستی تعریف شود و در این زمینه لازم است روشی صحیح را برگزینیم.
وی اظهار داشت: سلامت معنوی برمبنای آموزه های اسلام، تقوا و توكل به خدا و اعتقاد به عالم سپس مرگ استوار است. در نظام وزارت بهداشت باید شرایطی اتخاذ شود تا رفتار پزشكی برمبنای معارف الهی باشد و این روند نیاز به آموزش دارد.
لاریجانی اشاره كرد: در سلامت معنوی یك پیوست معنوی وجود دارد و این جامع نگری یكی از ملزومات بحث سلامت روانی است.1397/12/03
12:47:12
5.0 / 5
4964
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , تبلیغات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت