یافته محققان بریتانیایی؛

تاثیر داروهای قلبی و دیابت در تسكین بیماری های روانی

تاثیر داروهای قلبی و دیابت در تسكین بیماری های روانی

به گزارش خود درمانی مطالعه جدید نشان داده است برخی داروهای مربوط به كلسترول، فشارخون و دیابت می توانند به كنترل برخی بیماری های روانی نظیر شیزوفرنی كمك كنند.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، یافته های مطالعه فعلی حاصل بررسی بیشتر از ۱۴۲ هزار بیمار سوئدی مبتلا به بیماری های شدید روانی نظیر شیزوفرنی و اختلال دوقطبی بود.
محققان دریافتند بیماران در زمانیكه تحت درمان دارویی به خاطر كلسترول بالا، فشارخون بالا یا دیابت بودند، معمولا رفتار بهتری داشتند. همینطور در مقایسه با زمان های كه این داروها را مصرف نمی كردند، كمتر احتمال بستری شدن در بیمارستان روانی یا كوشش برای صدمه به خویش را داشتند.
یافته ها نشان داد این فایده بیشتر با مصرف استاتین ها برای كاهش كلسترول؛ مسدودكننده های كانال كلسیم كه گروه داروهای فشارخون هستند؛ یا داروی خوراكی متفورمین برای دیابت، مشاهده شد.
دكتر «جوزف هایز»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه كالج لندن، در این باره می گوید: «به عقیده ما، آزمایشات كنترل شده و تصادفی تاثیر این داروها بر بیماری شدید روانی باید در گام بعدی صورت گیرد.»
وی در ادامه تاكید می كند: «یك احتمال تاثیر این داروها این است كه زمانیكه بیماران تحت مصرف این داروها هستند، در كل مراقبت های درمانی بهتری دریافت می كنند از اینرو كمتر به خود صدمه رسانده یا در بیمارستان روانی بستری می شوند.»

1397/10/25
16:20:37
5.0 / 5
4362
تگهای خبر: آزمایش , بیمار , بیماری , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت