عوارض جراحی تیروئید

عوارض جراحی تیروئید

به گزارش خود درمانی جراحی برداشتن تمام یا بخشی از غده تیروئید می تواند با عوارض جانبی همراه باشد تا جایی كه حتی بیمار را روانه بیمارستان كند.به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، این عوارض جانبی شامل گزگز كردن انگشت هاست كه می تواند به لرزش و گرفتگی در تمامی عضلات بدن همچون قلب و ماهیچه های اطراف ریه منجر شود.

به گفته پزشكان آمریكایی اطلاعات بدست آمده از عوارض جانبی جراحی تیروئید مستقیما به خدمات مراقبتی مربوط است و لازم است بیمارانی كه با میزان ریسك بالا و مشكلات ناشی از جراحی روبرو هستند بیشتر تحت درمان و مراقبت باشند.

جراحی برداشتن تیروئید معمولا عملی بی خطر به حساب می آید. هرچند، بعضی از عوارض جانبی آن به حدی شدید می باشد كه به بستری كردن بیمار منجر می گردد.

در این مطالعه اطلاعات مربوط به ۲۳ هزار بیمار كه جراحی تیروئید داشته اند مورد بررسی قرار گرفت. این جراحی ها به منظور درمان سرطان، گواتر یا كنترل تیروئید پركار انجام گرفته است.

در مجموع چهار درصد از این بیماران در ظرف ۳۰ روز دوباره در بیمارستان بستری شدند و بیشتر این بیماران در ظرف یك هفته بعد از جراحی دوباره در بیمارستان پذیرش شدند.

پزشكان آمریكایی اظهار داشتند: هر سال حدود ۱۰۰۰ بیمار به علت شدید بودن عوارض ناشی از جراحی تیروئید روانه بیمارستان می شوند باآنكه این رقم در مطالعه اخیر چهار درصد كمتر از آمار بدست آمده در مطالعات دیگر است.

به گزارش هلث دی نیوز، پایین بودن سطح كلسیم شایع ترین عارضه جانبی این جراحی است و معمولا به علت صدمه دیدن یا برداشتن غده پاراتیروئید بوجود می آید. این مشكل با مصرف قرص كلسیم قابل درمان است.
1397/10/19
14:33:11
5.0 / 5
4503
تگهای خبر: بیمار , پزشك , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت