افزایش توانمندی مدیران، لازمه مدیریت صحیح منابع حوزه سلامت

افزایش توانمندی مدیران، لازمه مدیریت صحیح منابع حوزه سلامت

خود درمانی: معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در دوره توانمندسازی روسای بیمارستان های دانشگاه های علوم پزشكی كشور، بر اهمیت توانمندسازی مدیران و استفاده از افراد آموزش دیده برای مدیریت صحیح منابع حوزه سلامت، تاكید نمود.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، در این دوره كه با همكاری سازمان جهانی بهداشت (WHO) و فدراسیون جهانی بیمارستان (IHF) در موسسه عالی توسعه و تربیت مدیران نظام سلامت ایران (HMDI) برگزار شد، دكتر سیدعلی صدرالسادات، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با تاكید بر اهمیت برگزاری دوره های توانمندسازی منابع انسانی حوزه سلامت و ارتباط صلاحیت حرفه ای مدیران با انتخاب و انتصاب افراد، اظهار داشت: یكی از اهداف مهم برگزاری این دوره ها، تقویت توانمندی ها است تا مدیران بتوانند منابع را به درستی مدیریت كنند.
وی با اشاره به اینكه بیمارستان مجموعه بزرگی است كه برای اداره بهتر و بهره وری بیشتر آن، به دانش غنی تری نیاز است، مهم ترین وظیفه موسسه عالی توسعه و تربیت مدیران نظام سلامت ایران را تربیت مدیران توانمند برای نظام سلامت عنوان نمود و اظهار داشت: در این موسسه از امكانات خارج از وزارت بهداشت باز در حوزه های نیروی انسانی، انتخاب استادان و تامین منابع مالی استفاده میگردد و خوشبختانه موسسه توانسته در مدت زمان كوتاهی كه از شروع به كار آن می گذرد، جایگاه خودرا بیابد.
صدرالسادات با ابراز امیدواری از برگزاری موفق این دوره و استفاده از بركات آن در تربیت مدیران بیمارستانی، به طرح در دست انجام بیمارستان های مستقل كه با ابلاغ آن، نوع اختیارات بیمارستان ها تغییر كرده، اشاره نمود و اضافه كرد: ما به ادامه مشاركت بیمارستان ها و اجرای درست دستورالعمل این طرح امیدواریم كه برای تحقق آن، مدیران بیمارستان ها باید توانمندی بیشتری كسب كنند.
وی با ابراز خوشی از برگزاری دوره های توانمندسازی مدیران با همكاری سازمان جهانی بهداشت و فدراسیون جهانی بیمارستان و ابراز امیدواری از ادامه این همكاری ها، اشاره كرد: تنها برگزاری دوره و توانمند كردن افراد كافی نیست، بلكه در آینده نباید اجازه داد افراد آموزش ندیده در این دوره ها، در سطح مدیریتی بیمارستان ها مشغول به كار باشند.
بنابر اعلام وبدا، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت همین طور با تاكید بر نگاه مثبت وزارت بهداشت به نمایش ایده های نو و ضرورت همكاری سازمان های خارج از موسسه، مانند سازمان بیمه و سازمان برنامه و بودجه در حوزه توانمندسازی مدیران حوزه سلامت، اضافه كرد: اجرای این دوره ها برای روسای بیمارستان ها، همكاری و حمایت روسای دانشگاه های مناطق ده گانه وزارت بهداشت در سراسر كشور را می طلبد و امیدواریم مسائل مالی كشور محدودیت و وقفه ای برای موسسه احداث نكند تا بتوانیم با نمایش آموزش های مختلف، مدیران چند بعدی برای نظام سلامت تربیت نماییم.
در ادامه، دكتر كریستوف هملمان (Dr. Christoph Hammelman)، نماینده سازمان جهانی بهداشت، نكاتی را درباب اهمیت برگزاری دوره های توانمندسازی و نقش موسسه در ارتقای توانمندی منابع انسانی بیان كرد.
گفتنی است، در دوره توانمندسازی روسای بیمارستان های دانشگاه های علوم پزشكی كشور با عنوان "TOT of Healthcare leadership for Hospital CEOs" كه از 17 تا 23 آذرماه 1397 برگزار شد، دكتر اریك رودنبك (Dr. Eric De Roodenbeke)، رییس فدراسیون جهانی بیمارستان بعنوان تسهیل گر بین المللی مشاركت داشته و 30 نفر از روسای بیمارستان های دانشگاه های علوم پزشكی ایران، تهران، مشهد، اهواز، مازندران و كرمان و بعضی از اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشكی حضور داشتند.1397/09/25
14:19:07
5.0 / 5
4253
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت