پیش بینی فوت روزانه ۸۰ نوجوان بر اثر مبتلا شدن به بیماری ایدز

پیش بینی فوت روزانه ۸۰ نوجوان بر اثر مبتلا شدن به بیماری ایدز

به گزارش خود درمانی صندوق كودكان ملل متحد (یونیسف) از احتمال فوت روزانه ۸۰ نوجوان بر اثر مبتلا شدن به بیماری ایدز تا سال ۲۰۳۰ اطلاع داد.به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، «هنریتا فور» - مدیر صندوق كودكان ملل متحد اظهار داشت: درصورتی كه روند جلوگیری از انتقال بیماری ایدز تسریع نشود، تا سال ۲۰۳۰ روزانه شاهد مرگ ۸۰ نوجوان بر اثر مبتلا شدن به این بیماری خواهیم بود.

در گزارش یونیسف آمده است كه روند فعلی نشان داده است كه مرگ و میر ناشی از بیماری ایدز و موارد جدید مبتلا شدن به این بیماری، كند شده است، اما این روند كاهشی با سرعت كافی پیش نمی رود.

بیش از نیمی از كودكان مبتلا به بیماری ایدز پیش از رسیدن به سن پنج سالگی جان خویش را از دست می دهند و اقدامات انجام گرفته در پیشگیری و درمان این بیماری بویژه در مورد انتقال ویروس HIV از مادر به نوزاد، نتیجه مطلوب را به همراه نداشته است.

آمارها از آن حكایت می كند كه تعداد موارد ابتلای بیماری از مادر به نوزاد در مدت هشت سال گذشته، حدود ۴۰ درصد كاهش داشته، اما همچنان دو سوم از تمامی موارد مبتلا شدن به بیماری ایدز در بین نوجوانان، به دختران اختصاص دارد.

به گزارش خود درمانی به نقل از خبرگزاری شینهوا، هم اكنون سه میلیون فرد ۱۹ ساله و كمتر، در سراسر جهان به ویروس HIV آلوده هستند.
1397/09/09
23:20:16
5.0 / 5
4838
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت