معاینات دوره ای بهترین راه جلوگیری از مبتلا شدن به سرطان پستان

معاینات دوره ای بهترین راه جلوگیری از مبتلا شدن به سرطان پستان

خود درمانی: رئیس انجمن بیماران سرطانی خراسان شمالی(عطوفت) با بیان این كه معاینات دوره ای توسط فرد بهترین راه جلوگیری از مبتلا شدن به سرطان پستان است، اظهار داشت: سن مبتلا شدن به سرطان سینه در بانوان این استان به سن 30 تا 31 سال رسیده است.


«حریری» در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این كه بیشتر از 300 نفر از افراد تحت پوشش این انجمن مبتلا به سرطان سینه هستند، اضافه كرد: اما بیشتر افرادی كه به این بیماری مبتلا شده اند در سن 76 سالگی قرار دارند.
وی با تصریح بر این كه استرس و اضطراب یكی از علل مهم بروز این بیماری در زنان است، افزود: طبق بررسی ها از بیماران تحت پوشش این انجمن، بیشتر افرادی كه به سرطان سینه مبتلا شده اند افرادی بودند كه از همسر خود متاركه كرده اند.
رئیس انجمن بیماران سرطانی خراسان شمالی اظهار نمود: بانوانی كه دیر صاحب فرزند می شوند و یا اشخاصی كه دیر ازدواج می كنند و یا مدت زیادی مجرد باقی می مانند بیشتر در معرض مبتلا شدن به این نوع از سرطان هستند.
حریری با تاكید بر این كه غربالگری و انجام معاینات توسط خود شخص بهترین راه جلوگیری از مبتلا شدن به این بیماری است، اظهار داشت: از هر پنج توده بوجود آمده در سینه بانوان چهار توده خوش خیم و یك توده امكان دارد بدخیم باشد كه با تشخیص زودهنگام، برداشتن توده و انجام یك دوره شیمی درمانی مرتب می توان آنرا هم به صورت كامل درمان كرد.
رئیس انجمن بیماران سرطانی خراسان شمالی(عطوفت) در ادامه بر امر پیشگیری و غربالگری به منظور جلوگیری از بروز این بیماری در بانوان تاكید كرد.
وی همینطور با بیان این كه فلوشیپ جراحی سرطان سینه در این استان صورت نمی گیرد، خاطرنشان كرد: متأسفانه بیماران مبتلا به سرطان سینه در این استان مجبور هستند برای انجام جراحی های تخصصی به شهر مشهد رجوع كنند و دوباره برای امر شیمی درمانی و پرتودرمانی به استان بازگردند.1397/08/15
14:55:35
5.0 / 5
5108
تگهای خبر: بیمار , بیماری , درمان , سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت