به مناسبت روز جهانی كار درمانی مطرح شد

چه کسانی به کاردرمانی نیاز دارند؟

چه کسانی به کاردرمانی نیاز دارند؟

به گزارش خود درمانی هر ساله، کشورهای مختلف در تاریخ ۲۷ اکتبر ˮروز جهانی کار درمانیˮ را گرامی می دارند.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، کار درمانی (Occupational Therapy) می تواند برای افرادی که درد، مصدومیت و آسیب، بیماری یا ناتوانی داشته و از آن رنج می برند به صورتی که انجام وظایف شغلی یا تکالیف مدرسه، مراقبت از خود، انجام کارهای خانه، حرکت کردن و جابجایی یا شرکت در فعالیت ها را برایشان دشوار می کند، مفید و موثر باشد.
کاردرمانی (OT) به افراد در سازگاری بیشتر با محیط زندگیشان کمک می نماید. این درمان می تواند به افراد در انجام فعالیتهای مختلف که در مدرسه، محل کار یا منزل با مشکل در انجام آنها روبرو هستند هم کمک نماید. همینطور افراد در صورت نیاز خواهند آموخت که چگونه از ابزارها استفاده کنند.
به گزارش "وِب ام دی"، یک متخصص بهداشت به نام "کاردرمانگر" می تواند راه هایی برای تغییر حرکات افراد عرضه کرده تا آنها بتوانند فعالیتهای خویش را انجام دهند، از خود مراقبت کرده، وظایف خویش را در خانه انجام داده، ورزش کنند یا فعال باشند.
همچنین یک کاردرمانگر می تواند به افراد در جهت تسهیل انجام فعالیتهایی همچون غذا خوردن بدون کمک دیگران، شرکت کردن در فعالیتهای اوقات فراغت، انجام کارهای اداری، حمام کردن و لباس پوشیدن، نظافت منزل و شتشوی لباس ها که امکان دارد انجام آنها برای این افراد دشوار باشد هم کمک نماید.
کاردرمانگران با افراد در رده های سنی مختلف از نوزادان نارس گرفته تا خردسالان، بزرگسالان در میانسالی و سالمندان کار می کنند.
به طور خلاصه، یک کاردرمانگر بر نحوه انجام هر نوع فعالیت توسط مراجعینش نظارت کرده و سپس طرحی را به افراد به منظور آسان تر شدن انجام فعالیت ها و کاهش دشواری در انجام آنها، عرضه می کند.
چه کسانی به کاردرمانی نیاز دارند؟
تقریباً هر کسی که برای انجام هر نوع فعالیتی با دشواری و سختی روبروست، امکان دارد به کار درمانی نیاز داشته باشد.
افرادی که یکی از اشکالات سلامتی ذیل را دارند می توانند با پرسش از پزشک خود از نیاز رفتن به یک کاردرمانگر به منظور حل مشکلاتشان اطمینان حاصل نمایند:
*التهاب مفصل (آرتریت) و درد مزمن
*سکته مغزی
*آسیب مغزی
*جراحی تعویض مفصل
*آسیب طناب نخاعی
*دید کم
*بیماری آلزایمر
* عدم تعادل مناسب
*سرطان
*دیابت
*ام اس
*فلج مغزی
*مشکلات سلامت روان یا مشکلات رفتاری
همچنین کار درمانی می تواند به کودکان دارای اختلال های مادرزادی، اختلال کم توجهی-بیش فعالی (ADHD)، آرتریت جوانان، اوتیسم، مصدومیت ها و صدمه های جدی یا سوختگی هم کمک نماید.
منبع:

1400/08/05
17:46:19
5.0 / 5
225
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت