محسنی بندپی:

تا آخر شهریور روند واكسیناسیون سرعت پیدا می كند

تا آخر شهریور روند واكسیناسیون سرعت پیدا می كند

به گزارش خود درمانی، یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از مردم خواست که آرامش خویش را حفظ کنند، چون که تا آخر شهریور روند واکسیناسیون سرعت بخشیده می شود.


محمدعلی محسنی بندپی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: گلایه مردم از کند بودن روند واکسیناسیون قابل قبول است، سیاست ما درمقابل کرونا انفعالی بوده، یعنی پس از آنکه با پیک اول کرونا مواجه شدیم فکر اساسی صورت نگرفت که وارد پیک های بعدی نشویم. متاسفانه حتی ورود به پیک ششم هم دور از ذهن نیست، پس باید فکر جدیدی باشد چون تا وقتی سیاست فعلی برقرار است نباید توقع داشت. بدان معنا که کرونا جلو آید و ما عقب نشینی نماییم و در همین شرایظ شاهد تجمعات و گردهمایی ها و عدم رعایت پروتکل ها باشیم.
وی در عین حال اظهار داشت: البته در کشورهایی که واکسیناسیون به طور اساسی صورت گرفته همچنان بر رعایت پروتکل تاکید دارند.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن اشاره به رونمایی از چند واکسن کرونا، اظهار داشت: از مرحله رونمایی تا تولید انبوه فاصله بسیاری وجود دارد، برای تولید انبوه به زیرساخت ها، مواد اولیه و کارکنان و اعتبارات ریالی و ارزی نیاز است. از بین مجموعه های تولید کننده واکسن کرونا، واکسن کوو برکت توانسته به علت پشتیبانی های مالی به اهدافش برسد و مقرر است تا آخر تیر ماه رقم قابل توجهی از واکسن کرونا را تولید و عرضه نماید.
وی ادامه داد: از سوی دیگر از آنجائیکه واکسن محصول انحصاری در اختیار چند کشور است، ما با تحریم مواجه هستیم و بنابراین باید تمرکز بر تولید داخل باشد. به تازگی هیاتی از کمیسیون بهداشت از مراکز تجمیع واکسن بازدیدی به عمل آورد که نشان از سر و سامان یافتن اوضاع دارد.
محسنی بندپی ضمن اشاره به روند واکسیناسیون در کشور اظهار نمود: تا زمان تزریق واکسن برای دو گروه سنی ۸۰ سال به بالا و ۷۵ تا ۸۰ سال مشکل چندانی وجود نداشت و مشکلات زمانی آغاز شد که نوبت به واکسن گروه سنی ۷۰ تا ۷۵ سال رسید. به این علت که افراد زیادی را شامل می شد و از سوی دیگر عامه مردم تقاضای تسریع در روند واکسیناسیون داشتند چون هم از زدن ماسک و هم از خود حبسی خسته شده اند، این سبب شد با هجمه ای از تقاضای مردم برای دریافت واکسن مواجه شویم، آن هم در شرایطی که محدودیت عرضه وجود دارد.
این نماینده مجلس تصریح کرد: با عنایت به قول دکتر مخبر انتظار می رود تا آخر تیر ماه حدود سه میلیون دُز واکسن کوو برکت ارائه شود تا بخشی از نگرانی مردم رفع شده، البته در این شرایط انتظار ما این است که هر فردی بر مبنای نوبت خود تقاضای دریافت واکسن کند، همانطور که مقام معظم رهبری هم در نوبت خودشان واکسن دریافت نمودند. من بعنوان عضو کمیسیون بهداشت و درمان هنوز واکسن نزدم، می توانستم از سوی نظام پزشکی واکسن بزنم اما ترجیح دادم که هر وقت نوبتم برسد واکسن دریافت کنم. حالا پروتکلهای بهداشتی را رعایت کرده و از سفرها و تجمعات غیر ضروری پرهیز می کنم.
محسنی بندپی با اشاره به اینکه رسانه ها باید مردم را به داشتن چنین نگاهی ترغیب کنند، اظهار داشت: کمبود واکسن مطرح است اما مهم تر از آن وجود آرامش روانی در میان مردم است که به نظر می آید بر هم خورده است. مردم فراموش نکنند که سویه دلتا قدرت انتقال بسیار بالایی دارد، پس اولویت را بر رعایت پروتکلهای بهداشتی بخصوص استفاده از ماسک قرار دهند.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در انتها اظهار داشت: همچنان مردم را به داشتن آرامش دعوت و تشویق می کنم، ان شاءالله تا آخر شهریور با قول های داده شده سرعت واکسیناسیون تسریع پیدا می کند.
منبع:

1400/04/18
22:34:52
5.0 / 5
245
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , درمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت